COMPETITIVE SCHEDULE

MONDAY JUNE 20

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
      4:00-5:00
Caly C
(Open Studio)
 
  5:00-5:45
Co. A Tap
5:00-5:45
Adriana G
(Open Studio)
5:00-5:45
Maddi W
(Open Studio)
 
  5:45-6:30
Co. B Tap
  5:45-6:30
Emma G
(Open Studio)
 
  6:30-8:30
Senior Group
     
  8:30-9:00
Milan/Bree/Caylee
     
  9:30-10:00
True W
(Contemporary)
     

 

TUESDAY JUNE 21

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
         
         
  4:30-5:00
Mini
Open Class
     
5:00-6:00
Micro Mini
Ballet
5:00-6:00
Mini Jazz
  5:00-5:30
Isabella G
(Open Studio)
5:00-6:30
Co. E Tech
6:00-7:00
Micro Mini
Tech
6:00-7:00
Enhanced Tap
  6:00-7:00
Mini Ballet
6:30-7:30
Co. E
Contemporary
7:00-7:45
Maya V
(Ballet)/
Alexis
(Ballet)/
Linsday
(Ballet)/
Neva
(Ballet)
7:00-8:00
Enhanced Ballet
6:30-7:00
Isabella G
   
7:45-8:30
Megan F
(Ballet)/
Ava C
(Ballet)/
Avery G
(Ballet)
8:00-9:30
Enhanced Tech/
Contemporary
  7:00-7:30
Lindsay/Neva
8:00-8:30
Emily A
         

 

WEDNESDAY JUNE 22

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
         
5:00-6:00
Co. E Jazz
5:00-6:00
Co. D Ballet
  5:00-5:30
Isabella G
(Open Studio)
 
6:00-7:30
Co. E Ballet
6:00-7:00
Co. D Jazz
    5:30-8:00
Teen Performance
7:30-9:00
Co. C Ballet
7:00-7:30
Juelz C
    8:00-10:30
Senior Performance
  7:30-8:30
Co. E Tap
     
  8:30-9:00
Sofia R-DS
     

 

THURSDAY JUNE 23

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
         
4:45-5:00
Nicole J
(Ballet)
       
5:00-6:00
Co. B Ballet
5:00-6:00
Co. D Tech
5:00-5:30
Open Studio
5:00-6:00
Milan D
(Open Studio)
5:00-7:30
Junior Performance
    5:30-6:00
Open Studio
   
6:00-7:00
Co. D Contemporary
6:00-7:30
Co. B Jazz
6:00-7:00
Alexa S
(Open Studio)
6:00-6:30
Mason/Milan
(Open Studio)
 
      6:30-7:00
Mason/Bree
(Open Studio)
 
7:00-8:30
Co. A Ballet
  7:00-7:30
Open Studio
7:00-7:30
Open Studio
 
  7:30-8:30
Co. B Contemporary
7:30-8:00
Open Studio
7:30-8:00
Open Studio
7:30-9:00
Co. C Tech
    8:00-8:30
Open Studio
8:00-8:30
Open Studio
9:00-10:00
Co. C Contemporary
8:30-9:30
Co. A
Open Class
8:30-9:15
Senior Group
8:30-9:00
Open Studio
8:30-9:00
Open Studio
 
    9:00-9:30
Open Studio
9:15-10:00
Sophia S
(Open Studio)
 
9:30-10:00
Mason/Bree
  9:30-10:00
Open Studio
   

 

FRIDAY JUNE 24

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
         
  4:00-4:30
Avery G
(Contemporary)
     
4:30-5:00
Mason/Milan
      4:30-5:30
Co. B
Open Class
5:00-6:00
Co. A Tech
  5:00-5:30
Open Studio
5:00-5:30
Open Studio
 
  5:30-7:00
Co. C Tech
5:30-6:00
Open Studio
5:30-6:00
Open Studio
5:30-7:00
Co. B Ballet
6:00-7:30
Co. A Jazz
  6:00-6:30
Open Studio
6:00-6:30
Open Studio
 
    6:30-7:00
Open Studio
6:30-7:00
Open Studio
 
  7:00-8:00
Co. C Jazz
7:00-7:30
Open Studio
7:00-9:00
Kayleigh F
(Open Studio)
7:00-7:30
Sm. B Cont
7:30-8:30
Co. A Contemporary
  7:30-8:00
Open Studio
  7:30-8:00
Sm. B Jazz
  8:00-9:30
Co. C Ballet
8:00-8:30
Open Studio
  8:00-9:00
Co. B Tech
8:30-10:00
Sm. A Contemporary
  8:30-9:00
Open Studio
   
  9:30-10:00
Advanced
Pointe
9:00-9:30
Open Studio
9:00-9:30
Open Studio
9:00-9:30
Sm. B Lyrical
    9:30-10:00
Open Studio
9:30-10:00
Open Studio
9:30-10:00
Sm. B Open
         

 

SATURDAY JUNE 25

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

9:00-10:30am
Co. E Ballet

9:00-10:30am
Co. Mini/D
Tech

  10:30-11:00
Isabella G
(Open Studio)
10:00-11:00am
Micro Mini
Tap
10:30-12:00
Co. E Tech
10:30-12:00
Co. Mini/D
Ballet
  11:00-12:00
Milan D
(Open Studio)
11:00-12:00
Micro Mini
Jazz
12:00-1:00
Co. D/E
Open Class
(attending nationals)
12:00-12:30
Sm. A Open
    12:00-1:00
Mini Tap
1:00-1:30
Kailey F
(Pointe)/
Brooklyn R
(Ballet)
12:30-1:30
Mason/Milan/
Avery
‘Title’ Rehearsal
  12:30-1:00
Caylee L
(Open Studio)
1:00-2:00
Co. D Tap
1:30-2:00
Mason
(Ballet)/
Milan D
(Ballet)
1:30-2:30
True/Aidan
‘Title’ Rehearsal
    2:00-2:30
Mason/Milan
(Open Studio)
  2:30-3:30
Lindsay/Juelz/Alexis
‘Title’ Rehearsal
     
         
         
         

 

SUNDAY JUNE 26

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
  **1:00-2:00**
D Jazz
    1:00-2:00
Sophia S
(Open Studio)
  2:00-3:00
Co. A Jazz
  3:00-3:30
Mason G
(Open Studio)
 
3:00-4:00
Milan/Bree/Caylee
(Open Studio)
3:00-4:00
Co. B Jazz
  3:30-4:00
Avery G
(Open Studio)
**3:30-4:00**
Giuliana/Alexa
  4:00-5:00
All Mrs. Breanne Solo/Duets
    4:00-5:00
All Mrs. Alyssa Solos/Duets
  5:00-7:00
Senior Group
     
  7:00-7:30
Sm. Acro Group
    7:00-8:00
All Mr. Jeff Solos
        8:00-9:00
All Mr Jeff Duets
         
         
         
         
         
         
         

 

MONDAY JUNE 27

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
  4:30-5:30
Juelz/Alexis/Lindsay
Title Rehearsal
     
5:00-6:00
E Acro
5:30-6:30
Sm. B Jazz
Sm. B Cont
  5:30-6:00
Caylee L
(Open Studio)
5:00-6:00
Mini Hip Hop
6:00-7:00
Mini/D Acro
6:30-7:30
Co. A
Open Class
    6:00-7:00
E Hip Hop
7:00-8:00
Advanced Acro
7:30-8:30
Co. B
Open Class
     
        7:30-8:30
D Hip Hop
        8:30-9:30
A/B Hip Hop
         

 

TUESDAY JUNE 28

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

3:30-4:30
Sm. B Lyrical
Sm. B Open
4:30-5:00
Mini
Open Class
5:00-6:00
Micro Mini
Ballet
5:00-6:00
Mini Jazz
5:00-6:00
Co. E Tech
6:00-7:00
Micro Mini
Jazz/Tech
6:00-7:00
Mini/D Ballet
6:00-7:00
Co. E Cont
7:00-8:00
Co. A Tap
7:00-8:00
Co. D/E
Open Class
7:00-8:00
Co. B Jazz
8:00-9:30
Co. A Ballet
8:00-9:00
Enhanced Tap
8:00-9:00
Co. B Tap
9:30-10:00
Sm. A Cont
9:00-10:00
Enhanced Tech/
Contemporary
9:00-10:00
Co. B Ballet

WEDNESDAY JUNE 29

STUDIO 1

STUDIO 2

STUDIO 3

STUDIO  4

STUDIO  5

         
         
         
         
5:00-6:00
E Jazz
5:00-6:00
Co. D Jazz
     
         
6:00-7:00
Co. E Tap
6:00-7:00
Co. D Ballet
    6:00-7:00
Mini Jazz
         
7:00-8:00
Co. E Ballet
       
        7:30-10:00
Teen/Senior
Performance
8:00-9:00
Co. C Ballet
       
         
9:00-10:00
Co. C Tap